De wedstrijd tussen Arsenal en Aston Villa werd pas in de slotfase beslist door een late treffer van Santi Cazorla. Daardoor tuimelen the Villans opnieuw in de degradatiezone.
Villa raakte in de eerste vijf minuten van de wedstrijd geen bal. Het vroege doelpunt van Cazorla viel dan ook niet uit de lucht. De Spanjaard mocht tot tweemaal toe aanleggen en de toon leek gezet voor een walk-over.
Maar de jonge leeuwen herstelden knap het evenwicht en trokken zelfs het leeuwendeel van het balbezit naar zich toe. Agbonlahor testte de vuisten van Szczesny en diezelfde Agbonlahor kwam net te laat op een lage voorzet van Weimann.
Ook N’Zogbia stuitte op de Poolse doelman, terwijl aan de overkant Brad Guzan Giroud van een doelpunt hield.
De tweede helft startte zoals de eerste periode. Arsenal eiste het balbezit op en ging op zoek naar de geruststellende tweede treffer.
Opnieuw knokte Villa zich in de wedstrijd en kwam zelfs langszij. Een messcherpe counter werd – met de hulp van de flaterende thuisdoelman – verzilverd door Andi Weimann.
Villa leek op weg naar een levensbelangrijke puntendeling, maar het plooide steeds dieper terug op de eigen helft.
Dat leidde tot enkele wenkende kansen voor the Gunners. Mertesacker kopte op de dwarsligger.
Vijf minuten voor tijd viel de onvermijdelijke 2-1 door alweer Cazorla.
Aston Villa was niet meer bij machte om een repliek in elkaar te knutselen.